Wyposażenie sklepów

Urządzenia chłodnicze, regały sklepowe, boksy kasowe

Pobierz Katalog   katalog

Boksy Kasowe

Proponujemy nowoczesne boksy kasowe wykonane w najwyższym standardzie jakości, interfejsem klienta i wieloma opcjami personalizacji. Ergonomiczne, elastyczne i niezawodne stanowiska kasowe: idealne do wszystkich powierzchni handlowych zarówno małych i średnich zakupów w sklepach osiedlowych jak i supermarketach i sklepach wielkopowierzchniowych. Oferujemy stanowiska kasowe typ FUTUTA PLUS i CLASIC dla dużych sklepów oraz dla mniejszych i specjalnych stref w dużych supermarketach – FUTURA PROXI CLASIC i COMPACT.

Boksy kasowe

fot. Boksy kasowe

Boksy kasowe - z jakich elementów są zbudowane?

Wyróżniamy dwa rodzaje stanowisk kasowych: Kasa w supermarkecie może być głównie dwa rodzaje:

1. Z tradycyjną taśmą oraz z wanną przeładunkową

2. Z frontową interakcją między klientem a operatorem kasjera (stoją do siebie odwróceni twarzami)

Cefla projektuje oba rozwiązania, dostarczając modele modułowe i konfigurowalne w każdym komponencie.

Stanowiska kasowe - sklepy, supermarkety.

Stanowiska kasowe dla sklepów i supermarketów składają się z różnych elementów. Pierwsze to przestrzeń do transportu i kasowania. Jest to powierzchnia przeznaczona na kasę, którą można dodatkowo wzbogacić o szufladę serwisową dostępną dla operatora.

Z powodu ograniczonego miejsca w sklepie, inwestorzy często wybierają w prosty boks statyczny. W większych sklepach zwykle wolą wyposażyć moduł kasowy w przenośnik taśmowy , który służy do transportu towarów wybranych przez klienta. Na końcu przenośnika taśmowego znajduje się również strefa kasjera, gdzie odczytywane są kody kreskowe produktów. Kasjer chroniony jest barierą z plexiglasu. Znajdują się tu również liczne strefy dla różnych urządzeń (monitory, kasy fiskalne, drukarki), które tworzą rzeczywiste stanowisko pracy dostępne dla kasjera.

Wreszcie całość uzupełnia wanna przeładunkowa, którą, dla lepszej odporności na zużycie, Cefla produkuje ze stali nierdzewnej. Jest ona dostępna w różnych kształtach: trapezoidalna, zaokrąglona i prostokątna.

Aby ułatwić pracę operatorom i klientom, kasa w supermarkecie może zostać wyposażona w szeroką gamę akcesoriów, takich jak wspornik skanera, rozdzielacz towarów i separator produktów.

Stanowiska kasowe można konfigurować według własnych potrzeb lub projektu, tak aby kasa stała się nie tylko miejscem ostatecznej obsługi klienta, ale dodatkowym narzędziem komunikacji i promocji w punkcie sprzedaży .

Boksy kasowe - jakie funkcje spełniają?

Jak dziś rozwinęły się zadania boksów kasowych?

W porównaniu z przeszłością, dziś kasa w supermarkecie odgrywa jeszcze ważniejszą rolę. Oprócz tego, że jest fizycznym obszarem sklepu, w którym klient finalizuje zakupy, boks kasowy jest w rzeczywistości punktem wsparcia usług i relacji międzyludzkich między sklepem a konsumentem .

Dlatego boksy kasowe Cefla wzmacniają przede wszystkim rolę operatora , zapewniając ergonomiczne stanowisko pracy, które jeszcze bardziej usprawnia wykorzystanie sprzętu IT. Kasa staje się zatem niezwykle zoptymalizowanym i przyjemnym momentem dla klienta. Promuje również interakcję z kasjerem , kładąc podwaliny pod przyszłą lojalność .

Ale kasa w supermarkecie jest dziś także narzędziem do przekazywania obrazu znaku i jego komunikacji. Gama dostosowań udostępnianych przez Cefla odpowiada dokładnie na tę potrzebę. Jednocześnie dostępne akcesoria sprawiają, że boksy kasowe stają się prawdziwym kanałem promocji .

Coraz więcej sprzedawców detalicznych decyduje się na wyposażenie swoich kas w skromny panel , element wystroju charakteryzujący bankomat z wysoce wpływającymi, dostosowywanymi powierzchniami do przekazywania komunikatów promocyjnych lub informacyjnych . Nawet interfejs operatora jest coraz częściej wyposażony w specjalne miejsce przeznaczone na dekoracje i akcje promocyjne. Wszystko te elementy dodatkowo wzmocnione są przez dodanie oświetlenia LED, celem nprzyciągnięcia wzroku i zwiększenia potencjału całej kasy w supermarkecie .

Boksy stanowiska kasowe - FILM