Wyposażenie sklepów

Urządzenia chłodnicze, regały sklepowe, boksy kasowe

Komory chłodnicze

Komory chłodnicze w supermarkecie to jego niezbędny składowa do przechowywania chłodzonych stanów magazynowych żywności.. Obecnie w dobie dobrej logistyki zaopatrzenia i nowoczesnych środków transportu nie m potrzeby budowy dużych komór chłodniczych. W zamian można to miejsce przeznaczyć na powierzchnię magazynową towarów nie wymagających chłodzenia, opakowania, palety. W dzisiejszej dobie komory chłodnicze stawiane są celem zabezpieczenia niezbędnych rezerw celem zabezpieczenia zapotrzebowania w dniach natężenia ruchu klientów.

Komory chłodnicze to idealne rozwiązania dla sklepów o dużej rotacji towarów Ich stosowanie rozwiązuje problemy magazynowania chłodzonej żywności. Komory chłodnicze zapewniają optymalną powierzchnię magazynową i zapewniają wszystkie normy konserwacji żywności. Zbudowane są z modułowych paneli dwustronnie pomalowanych oraz rdzenia izolacyjnego z pianki poliuretanowej. Panele komór chłodniczych charakteryzuje wysoki stopień izolacyjności uzyskany dzięki wysokiemu ciśnieniu spienienia poliuretanu oraz grubości rdzenia. Wartość lambda dla temperatury 100 C dla paneli o grubości 70 mm wynosi 0,00238 W/m K, a dla paneli o grubości 100 mm wynosi 0,0208 W/m K. Współczynnik przenikalności wynosi odpowiednio: dla paneli 70 mm - 0.34 , a dla 100 mm 0.24.

Naszym klientom proponujemy komory chłodnicze dla trzech grup towarowych dla temperatur dodatnich oraz jedną dla mrożonek i lodów. Stosując nasze rozwiązania, można podzielić jedną większą komorę na kilka odrębnych, niezależnych z własnymi drzwiami, sterowaniem i chłodnicami. Komory przeznaczone dla temperatur „0” i dodatnich nie wymagają podłóg, dzięki czemu nie ma progu, który jest barierą do wjeżdżanie wózkami z towarem. W przypadku komór na mrożonki, własna komora podłogi jest niezbędną. W zależności od magazynowanego asortymentu i temperatur jego konserwacji i przechowywania, stosujemy różne grubości paneli : dla temperatur dodatnich panele o grubości 7 cm, dla komór na mrożonki – panele o grubości 10 cm

Panele o strukturze monolitycznej i gładkim wykończeniu, wykonane są w systemie sandwich w czterech różnych rozwiązaniach: podłoga-ściany-sufity-drzwi.

Komora chłodnicza

fot. Komora chłodnicza

Wykonanie i użyte materiały

Pokrycia zewnętrzne paneli wykonane są z różnego rodzaju blach stalowych; izolacja wykonana jest z wtryskiwanej bez freonowej pianki poliuretanowej (izocyjanian MDI +) mieszanina poliolów o gęstości 40–42 kg / m³. Dzięki zamkowym połączeniom ścian, sufitu i podłogi, montaż jest szybki i zawsze dokładny. Zastosowanie tylko pionowych paneli ściennych z zaokrąglonymi narożnikami umożliwia lepszą higienę i łatwe czyszczenie. Dostępne wymiary paneli pozwalają na zbudowanie chłodni o dowolnej głębokości i szerokości. Proponujemy komory z panelami o grubości 70/60 mm do konserwacji i magazynowania towarów w temperaturach dodatnich, natomiast dla mrożonek komory z podłogami i zbudowane z paneli o grubości 100/90 mm.

Uwaga! Komory można zdemontować i postawić w innym miejscu, ponieważ panele łączone są za pomocą haków dociskających. Również dzięki tej technologii powstają szczelne połączenia.

Drzwi wejściowe zostały opracowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Oprócz tradycyjnych drzwi otwieranych na zawiasach proponujemy drzwi przesuwne lub drzwi wahadłowe. Na życzenie, komory mogą być wyposażone w izolowane okna podglądowe. Mają one szczególnie zastosowanie w rozbieralniach mięsa.

Panel komory chłodniczej budowa

fot. Panel komory chłodniczej - budowa

Komory chłodnicze - rodzaje

Jeżeli dysponujecie Państwo odpowiednią powierzchnią magazynową, nasi technicy dobiorą odpowiednie urządzenia, które zapewnią lepszą rotacje towarów, odpowiednie warunki ich przechowywania, a odpowiednie komory i temperatury przechowywania zmniejszą straty towarowe.

Dla sklepów specjalistycznych proponujemy komory na wino i inne alkohole.

Do dyspozycji są komory standardowe typu ELLE oraz komory chłodnicze niestandardowe z możliwością zastosowania kolorów paneli typ GENESIS, oferowane typy komór różnią się akcesoriami, wymiarami paneli i możliwościami adaptacji do pomieszczeń. Ich producent to włoska firma CRIOCABIN. Ponadto w ofercie posiadamy komory produkcji MISA, firmy należącej do koncernu EPTA - COSTAN.

Komory chłodnicze

fot. Nowoczesna komora chłodnicza

Systmem montażu paneli komór chłodniczych

fot. System montażu komór chłodniczych