Wyposażenie magazynów

Kompletne wyposażenie magazynów

Pobierz Katalog   katalog

Podesty magazynowe

Podesty magazynowe są to niestandardowe rozwiązania przemysłowe, opracowane przez inżynierów w celu zwiększenia wydajności systemu magazynowania poprzez wykorzystanie całej dostępnej kubatury w celu zwiększenia dostępnych powierzchni roboczych, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo. Projekt, transport, prosta konstrukcja ,łatwy montaż sprawiają, że podesty przemysłowe mają najlepszy stosunek poniesionych kosztów do uzyskanych rezultatów w postaci powiększonej powierzchni magazynowania.

Podest z klatką schodowąPodest z klatką schodową

PODESTY PRZEMYSŁOWE DLA INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ

Podesty przemysłowe do magazynu system SOPPALCO SIGMA są samonośnymi konstrukcjami o możliwości budowy dwóch lub trzech dostępnych pięter do wielokierunkowego wykorzystania np. magazyn, biura, zaplecze socjalne. Wszystkie elementy są projektowane i godnie z tym produkowane na zamówienie. Podesty magazynowe są dostosowane do indywidualnych potrzeb dzięki szerokiej gamie akcesoriów. Mają możliwość do połączenia z innymi rozwiązaniami logistycznymi (schody, przenośniki, windy, zjeżdżalnie, itp.). Charakterystyczną cecha podestu przemysłowego jest możliwość adaptacji każdej istniejącej powierzchni zgodnie z założeniami projektu, wymogów klienta oraz obowiązujących przepisów.

Dostęp na podesty magazynowe odbywa się za pomocą solidnych i lekkich schodów. Pracownicy mogą poruszać się całkowicie bezpiecznie na kładkach i chodnikach, chronionych przez cokoły, ściany boczne, ściany tylne, które również zapobiegają przypadkowemu upadkowi towarów. Bramki załadowcze grawitacyjne stanowią dodatkową gwarancję bezpieczeństwa.

Podet magazynowy profil SIGMAPodet magazynowy profil SIGMA

PODESTY MAGAZYNOWE - PRZEMYSŁOWE WYMIARY I WYSOKOŚCI

Wymiary i wysokości podestów do magazynu są określane przez nasz zespół w oparciu o dostępną przestrzeń i potrzeby klienta. Obciążalność podestów przemysłowych jest dostosowywana do rodzaju i wagi towarów, które mają być składowane.

Powierzchnie podłogi w zależności od przeznaczenia mogą być wykonane z paneli gładkich, perforowanych lub ryflowanych, kraty lub blachy trapezowej i płyty MFP (optymalna powierzchnia dla wózka paletowego).

Użyte surowce do produkcji podestów magazynowych i akcesoriów są certyfikowane i wyprodukowane zgodnie ze sztuką oraz istniejącymi przepisami prawa. Belki nośne w kształcie profilu SIGMA są ocynkowane (dostępne na zamówienie są wybrane kolory RAL) i gwarantują odpowiednią jakość i estetykę. Słupy, schody, barierki itp. są malowane proszkowo farbami epoksydowymi i nietoksycznymi w różnych kolorach.

Zalety i korzyści wynikające z zastosowania podestów magazynowych:

  • wykorzystanie istniejącej struktury obiektu
  • niskie koszty inwestycji (brak nakładów na nowe obiekty)
  • szybkie powiększenie dostępnej powierzchni magazynowania
  • możliwość wykonania projektu zgodnie z zaleceniami i warunkami inwestora
  • elastyczność systemu: możliwość szybkiej reorganizacji w zakresie produkcja/magazyn,  możliwość zwiększenia powierzchni zaplecza socjalnego, biur, itp., możliwość zastosowania rożnych powierzchni podług w zależności od przeznaczenia
  • szybki montaż
  • duża obciążalność na m2 (wysoka nośność)
  • wysokość - możliwe zastosowanie wielu poziomów podłóg
  • zabezpieczenie antykorozyjne - profile SIGMA wykonane z blachy ocynkowanej (na zamówienie mogą być w innych wybrnych kolorach)
  • zastosowanie profili SIGMA gwarantuje solidną konstrukcję

Budynek GS INDUSTRY konstrukcja profile SIGMABudynek GS INDUSTRY konstrukcja profile SIGMA

Podesty magazonowe przemysłowe – Realizacje